ریزش مو ها،محصولات ضد ریزش موها،تقویت موها

درمان ریزش مو ها

برای ریزش مو چه باید کرد؟ حدود 20 درصد از مردان در دهه سوم زندگی خود ریزش مو را تجربه می کنند. در این سن مهمترین عامل ریزش مو در مردان ژنتیک می باشد. البته دلایل ثانویه دیگری نیز می شود یافت و برای جلوگیری از ریزش مو آنها را کنترل کرد. اما این را بدانید که اگر در سنین پایین دچار ریزش مو شده اید، باید عامل اصلی را در شجره نامه خود بیابید! با این حال، دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد. معمولا با افزایش سن، ریزش مو در مردان و زنان افزایش می یابد. گاهی مشکل کمبود عناصر یا سلول های خونی باعث تشدید ریزش مو می شود. به همین دلیل برای درمان ریزش مو و اطمینان از سلامتی خود، بهتر است ابتدا معاینه شوید. اغلب استرس و فشارهای منفی زندگی باعث ریزش مو می شود. بنابراین، برای جلوگیری از ریزش مو، قبل از هر کاری، آرامش را به خود و زندگی تان دعوت کنید. گاهی اوقات علت ریزش شدید مو در زنان تغییرات هورمونی مثل بارداری و یائسگی می باشد که باید توسط پزشک بررسی گردد.

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. هر کدام به نوبه خود به دنبال راه حلی برای درمان ریزش مو هستند. ریزش روزانه بین 50 تا 100 تار مو طبیعی می باشد و اگر تعداد موها بیشتر از این باشد نشان دهنده ریزش شدید موی فرد می باشد.

پیشگیری بهتر از درمان می باشد. بنابراین پیشگیری مهمترین توصیه برای جلوگیری از ریزش مو است. مو نیز مثل هر بخش دیگری از بدن برای رشد و سلامت به مواد مغذی کافی نیاز دارد. موها به دلیل قرار گرفتن در معرض محیط خارجی و هوای آلوده به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

راهکار های جلوگیری از ریزش مو ها

از شامپو زدن روزانه به موها خودداری کنید

استفاده از انواع شامپوها و نرم کننده ها از جنبه های خاصی مثل نظافت و بهداشت فردی مفید است و بسیاری از افراد همیشه به دنبال بهترین شامپو برای ریزش مو هستند اما اگر هر روز از این محصولات شیمیایی به موها بزنید به زودی اثرات منفی خود را نشان خواهند داد. . در این حالت است که موهای شما خشک می شود و تارهای مو آسیب می بینند. بنابراین شامپوی روزانه خود را به دو تا سه بار در هفته بکاهید تا متوجه شوید یکی از دلایل ریزش مو چه بوده است.

استفاده از محصولات شیمیایی را کاهش دهید

بسیاری از محصولات زیبایی و آرایشی که برای مو قابل استفاده هستند به دلیل وجود مواد شیمیایی برای مو مضر بوده و در صورت استفاده زیاد باعث آسیب، ضعف و در نهایت ریزش مو می شود. پس از رنگ کردن مداوم موهای خود با رنگ موی شیمیایی، به موهای خود استراحت داده و اجازه دهید رنگ طبیعی خود را نمایان کند. بهتر است محصولات صد در صد گیاهی و تضمینی بخرید. پس از استفاده مکرر از لوازم آرایشی، موهای خود را با ماسک و نرم کننده ها برای ترمیم موها درمان کنید.

مواد غذایی مناسب مصرف کنید

هر فردی جهت حفظ سلامتی بدن و مغز هر روز به غذا و میوه‌های با مواد مغذی کافی نیازمند است. خوراکی‌هایی که ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز را داشته باشند، برای جلوگیری از ریزش مو مفید می باشند. برای ریزش مو باید به سراغ مواد خوراکی رفته که از لحاظ پروتئین، امگا ۳،روی، آهن، ویتامین ب ۱۲، ویتامین آ و سی، منیزیم و سلنیوم غنی باشد. سبزیجات برگی، مغزهای خشکبار، لوبیا و ماهی را مصرف کنید.

خشک کردن موها با سشوار ممنوع

مو پروتئین خالص می باشد و حرارت زیاد به پروتئین مو آسیب می زند. هنگامی که از سشوار و دستگاه های خشک کن استفاده می کنید، ناخودآگاه به موهای خود آسیب می رسانید. پس از دوش گرفتن و شستن مو، اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود تا پروتئین ها و تارهای مو قوی تر شده و با محیط خارجی در تبادل باشند.

حرارت زیاد باعث خرد شدن و شکستن تارهای مو خواهد شد. اگر قصد حالت دهی به موهایتان را دارید، صاف یا فر کنید، با استفاده از از دستگاه های قابل اطمینان این کار را انجام دهید، همچنین سری داغ را برای مدت طولانی روی موهای خود نگه ندارید و هر 10 ثانیه دستگاه را حرکت دهید. به خاطر داشته باشید که اگر حرارت زیاد ابزار حالت دهنده گوش یا انگشتان شما را بسوزاند، خیلی داغ است و می تواند موهای شما را نیز بسوزاند. بعضی از محصولات، مثل اسپری های مقاوم در برابر حرارت، آسیب حرارتی مو را کاهش می دهند. اگر واقعا ضرورت دارد که موهایتان را حالت دهید  قبل از اینکار از این محصولات به موهایتان بزنید.

هر چند وقت یکبار موهایتان را کوتاه کنید

یکی از راحت ترین راه ها برای مبارزه با موخوره، بریدن آن است. خیلیی از کسانی که موهای پرپشت و خوبی دارند می گویند که موهای خود را به طور منظم و هر چند ماه یکبار (هر سه ماه یکبار) کوتاه می کنند و به همین خاطر داری موهای سالم و بدون وز و موخوره هستند. اگر نمی خواهید پول زیادی در سالن خرج کنید و اصلاح کنید، یک قیچی بگیرید و فقط رشته های وز شده را ببرید. کوتاه کردن موها هر چند وقت یکبار باعث رشد مجدد موها خواهد شد.

هنگام انتخاب مدل مو، به آزردگی موها هم دقت کنید

بعضی از مدل‌های مو مثل موی دم اسبی، انواع مدل بافت مثل بافت‌ های آفریقایی یا مدل های گوناگونی که سبب کشیده شدن تارهای موی می شوند، باعث زیاد شن ریزش مو می شوند. فشار و کشش مو ها هنگام پیاده سازی مدل موها، سبب جدا شدن موها از ریشه خواهند شد. اگر قصد بستن موی های خود ر دارید، از کش و گیره‌های فاقد فلز استفاده کنید و از جنس های پلاستیکی استفاده نکنید چون این جنس‌ها سبب آزردگی موها می شوند. ضمننا از شانه زدن موها در حالتی که خیس هستند جدا خودداری کنید.

 

درمان ریزش موها،راهکار های درمان ریزش مو،جلوگیری از ریزش مو

 

راهکار های درمان ریزش مو

استفاده از محصولات ضد ریزش مو

از آنجایی که درمان سریع ریزش مو یکی از دغدغه های صنعت زیبایی است، محصولات خاصی مانند شامپوهای ضد ریزش مو را انتخاب کنید که به طور ویژه برای رفع این مشکل طراحی شده اند. این محصولات مواد مغذی را برای موهای شما فراهم می کنند، باعث رشد و افزایش جریان خون در پوست سر می شوند.

از ماساژ سر غافل نشوید

ماساژ سر و پوست سر کمک کننده به درمان ریزش مو هستند. وقتی موهای خود را زیر دوش می شویید، پوست سر را کمی ماساژ دهید. این باعث بهبود گردش خون در پوست سر و تحریک رشد مو می شود. انگشتان خود را به آرامی و با حرکات دایره ای در سراسر سر حرکت دهید. خواهید دید که با ماساژ سر استرس شما کاهش می یابد و آرامش می گیرید.